• Вы находитесь здесь:

 • Главная
 • БібліотекаНа изображении может находиться: текст

Пам’ятка батькам
« Як подружити дитину з книгою»
Сьогодні книги стрімко втрачають свою популярність. І дорослі, й діти радше надають перевагу відпочинку за комп’ютером, ніж з книгою. Та й по необхідну інформацію частіше звертаються до Інтернет - служб, ніж до бібліотеки. У той час, як любов до книги, начитаність, літературний смак – це показники культурної, загально розвиненої, високоморальної особистості. Тож варто змалку долучати дітей до світу книг.
У тому, що в дитини немає інтересу до книги, найчастіше винні дорослі.
- Батьки проводять свій вільний час за комп’ютером, а не за книгою, та й дитині мало читають книжок, тобто не є для неї прикладом активного читача.
- Дорослі заохочують дитину до читання солодощами, не усвідомлюючи, що читання саме по собі має стати для дитини насолодою.
- Дорослі змінюють процес читання книжок переглядом мультфільмів, телепередач або, значно гірше, комп’ютерними іграми,які пропагують насильство, і дитячу психіку просто-таки атакують образи телепузиків, людино-павуків, людино-машин, страшних орків тощо.
Остання проблема постає сьогодні найгостріше. Адже віртуальна дійсність, створена телевізійним та Інтернет - простором, відриває дитину від життя, робить емоційно байдужою у реальних стосунках зі світом людей та природою.
І що робити батькам, якщо дитина не любить читати? Читання для дітей – як зробити його цікавим. Ось декілька порад для вас, шановні батьки.
ЯК ПОДРУЖИТИ ДИТИНУ З КНИГОЮ
- Надайте дитині відкритий доступ до книг: організуйте в доступному для дитини місці поличку, куточок, домашню бібліотеку з дитячими книжками; разом створюйте тематичні виставки; «лікуйте» зіпсовані книжки.
- Разом читайте та обговорюйте твори: влаштовуйте щоденні (щотижневі) сімейні читання книжок з подальшим їх обговоренням (зміст книжок та час визначається залежно від вікових, психофізіологічних та індивідуальних особливостей дітей).
- Переконайтеся, що ви добрий оповідач: володійте мистецтвом виразного читання, акторського виконання літературних творів.
- Добирайте книги відповідно до індивідуальних особливостей дітей: обрати відповідні твори допоможе психолог.
- Розглядайте й обговорюйте ілюстрації: таким чином, діти оволодівають умінням будувати розповіді, переказувати твори,а придумуючи назву до ілюстрації,вчаться узагальнювати свою розповідь, аналізувати і визначати головне в ілюстрації.
- Залучайте дітей до створення книжок власноруч: твори для книжок діти можуть обирати або складати самостійно, дорослий їх записує, діти малюють ілюстрації, разом скріплюють сторінки.
- Подавайте добрий приклад: багато читайте для себе і для дітей, ходіть разом до бібліотеки, в книжкові крамниці, пропонуйте дитині самостійно обирати книжки, цікаві їй.
Важливим чинником, який впливає на ставлення дитини до книги, є позиція, яку в цьому питанні займають значущі для неї дорослі – батьки, вихователі, вчителі.Список книжок українських авторів, які необхідно прочитати кожному освіченому українцю.

Найкращі українські книжки, або Що має прочитати коженНа изображении может находиться: текстНет описания фото.НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ 1-4 КЛАСІВНа изображении может находиться: 1 человек
На изображении может находиться: цветок, растение, природа и на улицеБезпека в Інтернеті

 • Довідник для батьків “Створюємо онлайн-простір разом з дітьми” від проєкту #stop_sexting: https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2020/06/dovidnyk-dlya-batkiv.pdf


 • В Україні запустили цикл аудіоказок для дітей

  https://youtu.be/htSzTJ_ju7Q  Гарні вірші до Дня вишиванки для дітей від 3 до 12 років

  україна
  МАНДРІВКА КНИЖКОВИМИ МУЗЕЯМИ СВІТУ_ ОНЛАЙН


  wym-1589873045146


  Мандрівка книжковими музеями світу_ онлайн

  Підлітковий ТОП: 5 книжок для читання у травні  23.04.1564 року народився Вільям Шекспір.
  Англійський поет і драматург Вільям Шекспір (William Shakespear) – одна з найзагадковіших і найбільш геніальних особистостей у світовій літературі й історії.
  Пропонуємо вам переглянути найцікавіші факти його біографії.

   Шекспір збагатив англійську мову на 1700 нових слів.

   Твори Шекспір найбільш цитовані в англійській мові, за популярністю вони поступаються лише цитатам з Біблії.

   Цікаво, що хоча Шекспір отримав визнання ще за життя, справжня популярність прийшла до нього лише через кілька століть після смерті.

   До наших днів дійшли 154 сонета, 38 п’єс, 4 поеми і 3 епітафії, що належать перу Шекспіра.

   Коли на сцені ставився «Гамлет», Шекспір грав тінь вбитого батька принца. Незважаючи на те, що події п'єс Шекспіра розгортаються в найрізноманітніших куточках Європи, зокрема у Франції та Італії, сам драматург, найімовірніше, ніколи не покидав Англію.

   Фінал знаменитої п'єси Шекспіра "Король Лір" протягом 150 років вважався таким сумним, що твір упродовж усього цього періоду ніколи не ставили в оригіналі.

   За життя драматурга його найпопулярнішим твором вважався маловідомий зараз вірш "Венера і Адоніс".

   Як мінімум дві п'єси Шекспіра безслідно зникли з літературної спадщини драматурга: Love's Labour's Won ("Звитяжні зусилля любові") і Cardenio ("Карденіо").

  На изображении может находиться: 4 человека

  23 квітня Всесвітній день книги та авторського права!

  За ініціативою ЮНЕСКО сьогодні відзначається Всесвітній день книги ...

  Книжка - добрий, мудрий друг,
  Книжка знає все навкруг -
  Що, до чого, завдяки, як
  І про що писав Маршак.
  З нею взнаєш сто країн
  І сягнеш морських глибин.

  Долетиш за мить одну
  В міжпланетну глибину.
  Друг твій, книжка, відповість,
  Що верблюд в пустині їсть,
  Скільки літ живуть кити, -
  З неї все узнаєш ти!
  22 квітня Всесвітній День Землі

  22 квітня – Міжнародний день Землі » ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЛІЦЕЙ

  https://www.facebook.com/ks.library3/videos/532041284417778/

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2289585941334827&set=a.1562644594028969&type=3&__cft__[0]=AZV5PB9cJ3hDClTRkXQwKC-rpBR2hOQzXenO33YeJOO7NO8dATayjElsmhyD0QHbCKy7NYP94xlM7Qr44leQkwYsFp1HSqCyH-iDi-DJrc0m7iLEj2sD5MuJATeyof2dxk6DJRenrtwTcV-O-ZgIUEiO&__tn__=EH-y-R

  На изображении может находиться: 6 человек

  Цю книжку палили разом з «найнебезпечнішими» книжками Бібліотеки української літератури в Москві. Московська «Литературная газета» на першій шпальті вмістила про неї розгромну рецензію «Поэзия и ужас Украины» О. Боброва. В Україні вона зібрала рекордну для мене кількість рецензій - 28. Двічі і майже в повному обсязі її було прочитано в «Літературних читаннях» Першого каналу Національного радіо України. Вона ввійшла до списків літератури, рекомендованої до використання в школі...А мовиться в ній про пригоди, взаємини, пустощі підлітків, яким випало жити в пору розпаду СССР. Про ігри з кицькою, про підштаники на школі, про перші симпатії й антипатії. Про намагання зрозуміти себе і світ навколо себе. Тепер вона вийшла у видавництві «Знання» ось така, з палітуркою від Кость Лавро. Дякую, дорогі друзі!  ТОП-15 сайтів українською мовою

  для розвитку дитини

  wym-1587534277784

  ТОП-15 сайтів українською мовою для розвитку дитини
  Відеоуроки для 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 та 9, 10 і 11 класів (РОЗКЛАД) (ОНОВЛЕНО)

  Відеоуроки для 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 та 9, 10 і 11 класів (РОЗКЛАД) (ОНОВЛЕНО)

  Фізика, математика дистанційно ТОП 10 ресурсів

  Уроки дистанційно: математика, фізика (безкоштовно)


  Звідки беруться нові віруси [Stated Clearly]
  ІНФОРМАЦІЙНИЙ БІБЛІОFRESH
  Лариса Петрівна Косач (літературний псевдонім —Леся Українка) народилася 25 лютого 1871 року у Новоград -Волинському

  Картинки по запросу "леся українка"
  21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан). Пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови.

  Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Його відзначають ще з 2000 року.

  За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

  Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

  В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

  Виховна година до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

  Відео «Небесна сотня»

  https://www.youtube.com/watch?v=uOSv2uQt2gg

  На изображении может находиться: 2 человека, люди сидят и в помещении

  Шкільна бібліотека є інформаційним центром навчання безпеки в інтернеті.
  До чого призводять лінощі в навчанні: мультик, який варто показати кожній дитині

  wym-1580372670717  27 СІЧНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

  ПАВЛА ЧУБИНСЬКОГО, АВТОРА СЛІВ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

  Павло Платонович Чубинський – український вчений, етнограф, фольклорист, поет, перекладач, економіст, статист, громадський діяч, автор слів Державного Гімну України.

  На изображении может находиться: 1 человек, борода и текст
  Година пам'яті:

  Голокост... Ніколи знову...

  Медіаурок "Соборність України"

  На изображении может находиться: 2 человека

  На изображении может находиться: 1 человек, сидит, стол и в помещении


  Обережність на дорогах-Шкільне життя

  Безпечні канікули: що мають знати діти про обережність на дорогах і дорожні знаки (інфографіка)  https://www.youtube.com/watch?v=5p_LGgeeZ7k&fbclid=IwAR3KE7Okf9-8AQ-Uu4ZRRw9po10S9E8UduVydHsM8-OD469cHWDkkv3ukSQ&app=desktop

  Нет описания фото.

  Хочете знати, скільки коштують вподобайки? Тоді вам до нас. Сьогодні ми вам розкажемо, як Дослідники Центру стратегічних комунікацій НАТО намагалися купити популярність в соціальних мережах.

  Чотири місяці фахівці перевіряли, чи можуть соцмережі протидіяти фейкам і маніпуляціям. Результати невтішні. Виявляється, задурити голову так званому штучному інтелекту з його численними алгоритмами простіше простого. Достатньо підкинути грошенят. Скільки? О, ви будете здивовані!

  Отож, як усе було?

  Щоб з’ясувати, наскільки просто маніпулювати в мережах, дослідники звернулися до компаній, які пропонують клієнтам «роздути» свою присутність у соцмережах. Звісно, все це за гроші. Ціна питання — 300. Усього було задіяно 11 російських компаній, 5 європейських і по одній з Польщі, Німеччини, Франції та Італії http://bit.ly/2t6onEo

  За цю плату “продавці рейтингу” «обробили» 105 дописів замовника. Як наслідок — під ними з’явилося 3530 коментарів, 25 750 вподобайок і понад 20000 переглядів. Сам профіль отримав 5100 нових підписників на чотирьох платформах: Facebook, Twitter, YouTube та Instagram.

  Вивчивши облікові записи, залучені до проплачених операцій, дослідники виявили 18 739 сфальсифікованих взаємодій. Навіть через місяць після завершення угоди 95% фейкових профілів, які залишали коментарі або ставили вподобайки, лишалися активними.

  Оприлюднені висновки свідчать, що зловмисна та несанкціонована діяльність, підтримувана “продавцями рейтингу”, часто лишається непоміченою. «Маніпулювання соцмережами — це нова межа для тих, хто прагне впливати на вибори, поляризувати суспільну думку та «заговорити» справжні політичні дискусії», — йдеться у звіті.

  Кому це потрібно?

  Переважна більшість фейкових взаємодій мали комерційний характер. Дослідники зауважили, що ці самі облікові записи є на 721 політичній сторінці, серед них — 52 урядові та навіть профілі двох очільників держав. Невідомо, хто саме стоїть за проплаченими маніпуляціями. Власники фейкових сторінок можуть самостійно платити постачальникам. Але це також можуть бути прихильники або й опоненти певних політиків.

  Дослідники визначили сотні постачальників послуг — практично всі російського походження. Зазвичай вони використовують ботів для перегляду відео та поширення публікацій у Twitter. Або більш складні маніпуляції, в яких не обійтися без людей. Такі профілі можуть залишатися в інтернеті роками, перш, ніж їх виявлять.

  Але часом це вдається зробити в дуже короткі строки. Наприклад, нещодавно ми разом з вами вивели на чисту воду фейсбукбота, який протягом місяця поширював дописи антиукраїнського змісту. Наразі його заблоковано http://bit.ly/34ejQN1

  Які соцмережі найкраще протидіють фейкам?

  У ході експерименту дослідники створили власні несправжні профілі, які використовували для завантаження маніпулятивного вмісту. Facebook призупинив 80% фейкових облікових записів, Twitter — 66%, а Instagram — 50%. YouTube не призупинив жодного.

  Натомість YouTube, що належить Google, не враховував фейкові перегляди. Він також виявився найдорожчим для придбання переглядів. А це, як запевняють дослідники, зменшує кількість маніпуляцій. За 10 євро можна отримати всього 3267 переглядів. Для порівняння, в Instagram за ці гроші можна купити 13 000 переглядів.

  «Хоча боротьба проти дезінформації і координованої неавтентичної поведінки далеко не закінчена, важливий висновок нашого експерименту полягає в тому, що різні платформи не однаково погані. Деякі значно кращі у виявленні та видаленні маніпулятивних облікових записів і активностей», — йдеться у висновку.

  Відео про відомого в інтернеті, але неіснуючого насправді лайф-гуру і коуча Сантьяго Сваллоу дивіться тут http://bit.ly/2qMiHP8

  16 ДНІВ

  ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

  Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

  Шіснадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
  3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  5 грудня – Міжнародний день волонтера
  6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  10 грудня – Міжнародний день прав людини  /Files/images/bbloteka/Памятка_n.jpg


  /Files/images/1-Толерантність.jpg  Не залишай цього дня своє вікно порожнім... Запали свічку пам'яті!

  wym-1574407786376


  На изображении может находиться: 1 человек, текст

  /Files/images/bbloteka/76732951_2485238141693527_8385801707023499264_n.jpg

  /Files/images/bbloteka/76732951_2485238141693527_8385801707023499264_n.jpg

  Кол-во просмотров: 0

  Комментарии