• Вы находитесь здесь:

  • Главная
  • БІБЛІОТЕКА

29 вересня 2022 року виповнюється 81 рік одній з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Ці трагічні події відомі як символ «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення населення. Жертвами злочину стали понад сто тисяч людей – військовополонених і цивільних громадян, серед яких представники єврейської національності і ті, хто намагався їх урятувати, українці, роми, караїми, учасники українського визвольного руху, заручники, «саботажники», порушники комендантської години, пацієнти психіатричної клініки. Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки від вступу нацистів та їхніх союзників до Києва вересні 1941-го і до завершення окупації міста в листопаді 1943 року. За цей час було знищене практично все єврейське населення міста.
Урочище Бабин Яр у місті Києві – можливо, найбільш жахливий, але далеко не єдиний символ Голокосту в Україні. Масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками проводилися тоталітарними режимами у минулому столітті на всій території України.
Попри те, що радянський режим замовчував або спотворював пам'ять про жертв, намагався фізично зруйнувати, замаскувати, забудувати місця злочинів, пам'ять про трагедію Бабиного Яру та звірства тоталітарних систем у інших місцях України, а також відважних українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни, завжди залишалася живою. Сьогодні Бабин Яр має слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками. Осмислюючи жахи Голокосту, інших численних злочинів тоталітарних режимів минулого століття, вшановуючи пам'ять жертв, мужність героїв, нескореність народів та самопожертву праведників, цивілізований світ проголосив гасло «ніколи знову».
З матеріалами про події у Бабиному Яру можна детальніше познвйомитися з перегляду у бібліотеці та за посиланнями нижче:


19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів - " : - )" - як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.

За понад 30 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, іми вже не можемо уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звичайно ж, за цей час з'явилося безліч «смайликів», що несуть різне смислове та емоційне забарвлення. Використовуйте позитивні смайлики у спілкуванні, діліться хорошим настроєм з друзями!

https://www.facebook.com/groups/408417607632165/permalink/579905897150001/


Інформуємо, що вже на порталі електронних щоденників та журналів «Нові знання» (nz.ua) стали доступними 60 інтерактивних електронних підручників для 1-5 класів за програмою НУШ.
Портал «Нові знання» (nz.ua), за підтримки видавництва «Ранок» та Міністерства освіти та науки України долучається до проекту «Навчання без меж».
«Навчання без меж» — освітній проект для підтримки забезпечення освітнього процесу в умовах воєнного стану. Проект вирішує проблеми забезпечення підручниками та організації дистанційного навчання учнів 1–5 класів.
Окрім доступу до теоретичного матеріалу, електронні підручники також мають значну інтерактивну складову: самостійне виконання учнем і автоматична перевірка завдань, мультимедіа-функції, розвиваючі ігри та ін.
Електронний підручник органічно поєднує функції підручника, робочого зошита, збірника завдань для формування предметних і ключових компетентностей, а також зошита для контролю знань. Для педагогів надаються додаткові методичні матеріали та календарно-тематичне планування. Навчальний матеріал побудовано на базі та з використанням підручників, кожен із яких має гриф «Рекомендовано МОН України» і є переможцем Всеукраїнського конкурсу підручників.
Звертаємо увагу, що е-підручники розміщуються видавництвом «Ранок» для вільного доступу користувачів «Нових знань» (педагоги, учні, учениці) і не потребують додаткової оплати.
­

Мінна безпека. Квест. Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Презентація безкоштовно НУШ

https://www.facebook.com/biblio10sculrybuf

Немає опису світлини.

/Files/images/bbloteka/qrcode_www.aup.com.ua.png

На сайті Інституту модернізації змісту освіти зʼявилися електронні (pdf) версії підручників для 5 класів НУШ.

Вони доступні за цим посиланням.

Зокрема, там є підручники з таких освітніх галузей: мовно-літературна, математична, громадянська та історична, здоровʼязбережувальна, мистецька, природнича, інформатична, технологічна.


Сьогодні — День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Шкільна бібліотека має у своєму фонді видання які познайомлять з особистостями і трагічними подіями нашої новітньої історії...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100032312407482Все буде УКРАЇНА! Запрошую пограти в цікаву гру про Україну
Все буде - Україна! - jigsaw puzzle (35 pieces)

Все буде - Україна! - jigsaw puzzle (35 pieces)

28 липня –

День Української Державності


Віртуальна книжкова виставка "Джерела державності"до Дня Державності України, запрошує читачів до перегляду та читання літератури про становлення і розвиток державотворчих процесів у нашій країні. Ви дізнаєтесь багато нового і цікавого. Читати буде цікаво і учням і батькам і вчителям. https://www.facebook.com/100003177069678/videos/3144676042513259Цікаве читання у 5 класі

Степан Васильченко «В бур’янах» - https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=1321

Микола Вінграновський «Сіроманець» - https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=3154

Євген Гуцало «Лось» - https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=824

Василь Королів-Старий «ХухаМоховинка» - https://www.litmir.me/br/?b=226590

Пропонуємо добірку онлайн - ресурсів "Безпечний Інтернет"

Онлайн-ресурси, які допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет:
Безпечний Інтернет
Казка про «Безпечний Інтернет»
Казка про золоті правила безпечного Інтернету
Пригоди в Інтернеті
Безпечний Інтернет «Найжахливіший тиждень Петрика!»
Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу
Захисти свою персональну інформацію
«Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна»
Скрайбінг-відеоролик на тему «Безпечний Інтернет»
На зображенні може бути: текст «нкому без дозволу батькв давати особисту нформацю: домашню адресу, номер телефону, назвуй адресу школи правила безпечного интернету для дітей якщо знайдете якусь нформацю, що турбуе вас, негайно сповістить про це батькив розробити батьками правила користування интернетом. особливо ними про прийнятний час роботи в інтернеті ніколи не погоджуватися на зустрич злюдиною, якою ви познайомилися в інтернеті неробити протизаконних вчинкив речей в интернет не заходити на аморальни сайти не порушувати без згоди батькв ui правила не BidnoBidamu на невиховани грублисти.»

#День_безпечного_Інтернету_в_Україні

Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих. Так, упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
Архівні документи з питання створення Державного Прапору України наведені тут https://old.uinp.gov.ua/publica.../derzhavnii-prapor-ukraini

27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ...
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Більш детально познайомитися з історією Голокосту запрошую на публіцистичному перегляді в читальній залі шкільної бібліотеки та за посиланнями нижче онлайн:
- https://old.uinp.gov.ua/.../27-sichnya-mizhnarodnii-den...
- http://resource.history.org.ua/cgi-bin/eiu/history.exe?

Кол-во просмотров: 0

Комментарии