• Вы находитесь здесь:

  • Главная
  • БІБЛІОТЕКА

Пропонуємо добірку онлайн - ресурсів "Безпечний Інтернет"

Онлайн-ресурси, які допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет:
Безпечний Інтернет
Казка про «Безпечний Інтернет»
Казка про золоті правила безпечного Інтернету
Пригоди в Інтернеті
Безпечний Інтернет «Найжахливіший тиждень Петрика!»
Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу
Захисти свою персональну інформацію
«Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна»
Скрайбінг-відеоролик на тему «Безпечний Інтернет»
На зображенні може бути: текст «нкому без дозволу батькв давати особисту нформацю: домашню адресу, номер телефону, назвуй адресу школи правила безпечного интернету для дітей якщо знайдете якусь нформацю, що турбуе вас, негайно сповістить про це батькив розробити батьками правила користування интернетом. особливо ними про прийнятний час роботи в інтернеті ніколи не погоджуватися на зустрич злюдиною, якою ви познайомилися в інтернеті неробити протизаконних вчинкив речей в интернет не заходити на аморальни сайти не порушувати без згоди батькв ui правила не BidnoBidamu на невиховани грублисти.»

#День_безпечного_Інтернету_в_Україні

Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 р. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих. Так, упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
Архівні документи з питання створення Державного Прапору України наведені тут https://old.uinp.gov.ua/publica.../derzhavnii-prapor-ukraini

27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ...
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Більш детально познайомитися з історією Голокосту запрошую на публіцистичному перегляді в читальній залі шкільної бібліотеки та за посиланнями нижче онлайн:

wym-1643190474921

День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1].
Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Детальніше познайомитися з корисними матеріалами про цей день в історії нашої України запрошую до інформаційного перегляду літератури та на відеоінформаційні перерви у шкільній бібліотеці.
Самостійно інформацію можна отримати за посиланнями:

Всесвітній день читання вголос

Всесвітній день читання вголос проводиться в рамках всесвітнього руху за грамотність. Адже 793 мільйона людей у світі не вміють читати і писати. Ініціювала святкування цього дня американська некомерційна організація LitWorld.

Всесвітній день читання вголос нині святкують бібліотеки, школи, університети більш ніж у 60-ти країнах світу.

Мета свята — показати читання як спосіб взаємодії з навколишнім світом і як можливість передачі своїх емоцій іншим людям разом зі словом, що звучить.

Крім того Всесвітній день читання вголос покликаний заохотити дітей, підлітків та дорослих до святкування сили Слова, особливо тих, що передаються від людини до людини, та підкреслити право кожного на освіту та безпечний доступ до книг та технологій. Об'єднуючи зусилля людей з різних країн, американська некомерційна організація LitWorld показує дітям усього світу, що вони мають право читати, писати і ділитися своїми словами, щоб змінити світ.

У цей день традиційно відбувається багато заходів, які демонструють світові, що кожна людина має право на читання і письмове викладення своєї думки.

В Україні до глобального руху грамотності приєдналася ще не значна кількість бібліотек, хоча читання вголос, як метод роботи, було популярним у вітчизняних бібліотеках упродовж ХХ ст.

Дещо про читання вголос

Багато вчених стверджують, що читання вголос, або аудіочитання — це первісний вид читання.

Читання вголос набуло широкого розповсюдження в епоху античності, середньовіччя та пізніше в XVI–XVIІ ст. в Європі та Росії. У той час читач був слухачем голосу читця, а читання сприймалося як форма суспільного життя. Однак навіть після появи друкарського верстату читання вголос залишається престижним заняттям.

Читання вголос вимагає певних фізичних зусиль (голос, жести). Медицина античності вважала читання корисною для здоров’я вправою.

Цікаві інтернет-ресурси

Ø Для чего читать вслух? [Електронний ресурс] // Школа жизни. Познав. журн. — режим доступу: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-57354/. — Назва з журналу. — (Дата звернення 19.12.2012).

Ø Чтение вслух как культурная традиция [Електронний ресурс] / А. И. Рейтблат // Энциклопедия культури. — Режим доступу: http://ec-dejavu.ru/r/Reading_aloud.html. — Назва з екрана. — (Дата звернення 19.12.2012).

Ø Чтение вслух поможет привить детям любовь к книгам [Електронний ресурс]. — режим доступу: http://ria.ru/society/20120420/630736554.html. — Назва з екрана. — (Дата звернення 19.12.2012).

Ø 10 фактів про користь читання вголос дітям [Електронний ресурс]. — http://lady.tochka.net/ua/20346-10-interesnykh-faktov-pro-polzu-chteniya-detyam/. — Назва з екрана. — (Дата звернення 19.12.2012).

Ø Приліжкове чтиво [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://megasite.in.ua/121735-prilizhkove-chtivo.html. — Назва з екрана. — (Дата звернення 19.12.2012).

Калейдоскоп цікавих повідомлень «Новорічні традиції у різних країнах світу».

Новий рік одне із найочікуваніших свят у році. І кожна країна має свої традиції святкування та навіть дата святкування може бути різна.1. Перші свідчення про традиції наряджати ялинку відносяться до початку XVII століття. Ялинку вперше почали вбирати в Ельзасі. Тільки уявіть собі, в 17 столітті вже святкували Новий Рік. Ялинку прикрашали трояндами, яблуками та печивом. 2. Спочатку Новий рік зустрічали в березні. Ви запитаєте:“Чому саме в березні?” А ось чому: в березні починалися польові роботи. А вже в 46 році до н.е. Юлій Цезар захотів перенести святкування Нового Року на 1 січня. Юліанський календар, котрий був названий в його честь, поширився по всій Європі.3. У Франції до 755 року початком року вважали 25 грудня, потім його перенесли на 1-е березня, а з 1564 року за указом короля Карла IX початок року було призначено на 1 січня.4. В Англії Новий рік святкували 25 березня, і тільки в 1752 році Новий Рік перенесли на 1 січня.5. А ось в ескімосів взагалі точної дати немає, вони святкують Новий рік з приходом першого снігу.6. Цікаво святкують Новий Рік на Кубі. Весь посуд наповнюють водою, а в новорічну ніч воду виливають на вулицю. Вони вірять, що вода змиє всі гріхи.7. А ось у Греції глава сімї розбиває об стіну гранат. Якщо він розлетиться в різні боки, удача гарантована на цілий рік. 8. Мусульманський Новий рік святкують 21 березня, в день весняного рівнодення. Новий рік у них називається Навруз. Мусульмани святкують 1 чи 2 дні, а в Ірані святкування відбуваються взагалі 5 днів. 9. В Італії притримуються незвичайної традиції. В новорічну ніч викидають всі старі речі. Чим більше старих речей викинеться в цю ніч, тим більше багатства і удачі принесе Новий рік.10. В Індії Новий рік святкують 1 січня, а в Непалі - 17-18 квітня.11. В Ефіопії Новий рік відзначають 11 вересня. В цій країні досі прийнято старий Юліанський календар.12. Під Новий рік в Тибеті всі печуть пиріжки і роздають їх перехожим. Всі свято вірять, що багатство буде залежати від кількості розданих пиріжків.13. У Таїланді 1 січня Новий рік відзначається неофіційно. Офіційно тайці святкують Новий Рік в квітні і все це супроводжується водяними битвами.14. Перша новорічна листівка була надрукована в Лондоні у1843 році. І саме після цього зявилася та сама традиція з обміном листівок. 16. Японці використовують настання Нового року для самовдосконалення.Опівночі починає дзвонити дзвін, що відбиває 108 ударів. Кожен удар дзвону повинен вбити одну із людських вад.17. В Австралії майже ніколи не влаштовують салютів опівночі. А все тому, що австралійці прокидаються о 5-6 ранку, незважаючи на вихідні чи свята, і лягають спати не пізніше десятої вечора. Ось так, у кожній країні свої традиції, свої правила.Нехай Новий рік буде роком здійснення мрій і втілення у життя всіх заповітних бажань!

Зимові канікули 2021 Інструктаж з техніки безпеки на канікулах НУШ Дистанційне заняття. Безкоштовноwym-1639984568481

Безпечні зимові канікули

wym-1639984614641

Main Banner

Свято Миколая та Новий рік у школі: вірші, які легко вчити дітям

Зараз найкращий час, щоб підготуватися до святкування Дня святого Миколая та Нового року 2022. Знаємо, що ви шукаєте цікаві вірші до свят, тож обрали легкі для запам’ятовування поезії, що сподобаються дітям і покращать настрій усім. А ще підготували лайфхаки, як вчити вірші правильно, без примусу і з задоволенням.

https://osvitoria.media/experience/svyato-mykolaya-ta-novyj-rik-u-shkoli-virshi-yaki-legko-vchyty-dityam/?fbclid=IwAR2rEzuUlvvqMQeo8fopKlCF1ZS03VyRrtXsdwQ__kHNLm0h80NzoXAWByA


16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Шіснадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада –Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями 5 грудня – Міжнародний день волонтера 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією 10 грудня – Міжнародний день прав людини

27 листопада День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Хто відповість за ту біду,Що голодом людей косила,Що в Україні не однуУбила гордість, пісню, силу?Не встануть свідки із могил.Вони й тоді не говорили,Бо голод їх позбавив сил…А всюди лиш росли могили…Встає історія з пітьми,Словами фактів промовляєІ хоче, щоб судили ми,Бо заповіт від мертвих має.Вона бідою, горем вчить,Щоб не забулось незабутнє,Бо там, де пам'ять не мовчить,Там щастям повниться майбутнє. Наталія Погребняк

Возможно, это изображение (текст)


8 коротких анімацій про толерантність українською

Як пояснити дитині, чому деякі діти не можуть бігати або говорити? Як донести думку про те, що важливо для людей з особливими потребами? Як дати зрозуміти, що вони відчувають і яким бачать світ? Підняти тему інклюзії чи толерантності в процесі виховання дітей вам буде простіше, якщо разом з ними ви подивитеся наступні анімації.
Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).

В даному заході брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії і США (пізніше до Руху приєдналися й інші країни). Сама організація «Всесвітній рух доброти» була створена в Японії роком раніше, в 1997-му, і зібрала під свої прапори» однодумців руху доброти з різних країн – волонтерів та добровольців, які з року в рік невпинно діють по всьому світу і своїми справами надихає людей на здійснення добрих вчинків. І сьогодні приєднатися до них можуть всі бажаючі зробити добрий, щирий, благородний вчинок. Тим більше, що основне спілкування учасників Руху відбувається за допомогою інтернету, де на своїх ресурсах вони розповідають про ідеї благих справ і способи їх втілення. До речі, у Руху є свій офіційний документ – «Декларація доброти», яка говорить: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови доставляє задоволення і осмисленого життя, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми будемо прагнути об'єднатися через організації в кожній країні і з допомогою створення всесвітньої мережі, і створити більш добрий і більш повний співчуття світ».Шкільна бібліотека запрошує читачів познайомитися з переглядом літератури, що допоможе краще зрозуміти що таке "добро" та як долучитися до Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement)и ещё 2


Трикутя, Квадрик та Кружко про особливості української мови – 26 серій

Всі 26 серій дитячого серіалу «Говоримо українською» вже доступні для перегляду. Вивчайте правила та особливості, властиві українській мові разом з дітьми. Цей анімаційний проект – створено телеканалом ПЛЮСПЛЮС за підтримки Міністерства культури України для популяризації української мови серед дитячої аудиторії. В проекті були задіяні мовознавець Олександр Авраменко та психологиня Світлана Ройз.

Трикутя, Квадрик та Кружко про особливості української мови – 26 серійwym-1636616682461Незабаром державне свято – День української писемності та мови.

Пропонуємо книжки для вдосконалення мови своєї і користувачів бібліотеки.1. Береза Т. Гарна мова — одним словом : словник вишуканої української мови / Тарас Береза. – Львів : Апріорі, 2015, 2021. – 420 с. – Електронна версія: https://ecpl.com.ua/.../2020/03/Odnym_slovom_2015-1.pdf Автор опрацював найдавніші твори української мови, відібрав із них найцікавіші уживані раніше слова. Та своєю працею доводить, що ми втратили велику частину цікавих виразів і слів. Безперечно, це найцікавіший гід по історії української мови й літератури.2. Авраменко О. 100 експрес-уроків української / Олександр Авраменко ; ілюстратор Наталка Гайда. – Київ : #книголав, 2016. – 192 с. : іл. – (Серія книг Уроки української від Олександра Авраменка).Відомий український радіоведучий та борець за популяризацію української мови — розробив ці вправи спеціально для нас. Тих, хто вчиться позбуватись неправильних слів в українській мові й найкраще запам’ятовує інформацію при виконанні практичних завдань.Детальніше: https://youtu.be/04pvgwZ-wAk або https://novynarnia.com/.../100-ekspres-urokiv.../ 3. Уліщенко О. М. Мова чудова / Ольга Уліщенко ; ілюстратор Ірина Потапенко. – Харьків : Vivat, 2016. – 356 с. : іл.Найкращий варіант для дітей, адже книжка написана жвавою мовою. Вміє зацікавити головними героями творів та допомагає легко засвоїти матеріал.Детальніше https://porokhivnytsya.com.ua/2016/08/12/vivat_mova-chudova/ 4. Клименко Н. Українська легко! / Наталія Клименко, Павло Мельник-Крисаченко. – Київ : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 288 с. : інфографіка. – (Серія "Мова – ДНК нації").Книжка про того самого Лепетуна — головного героя сайту Мова — ДНК нації. Ми вже згадували про цей ресурс вище. А книжка також складається у більшості з ілюстрації та стислих правил. Чудовий подарунок тому, хто хоче зробити свою мову чистішою.Детальніше: https://ukr-mova.in.ua/library/ 5. Лукач С. Говорим и читаем по-украински. Русско-украинский разговорник / Світлана Лукач. Київ : Зелений пес, 2015. – 352 с.Книжка, яку потрібно було створити вже давно! Довідник для російськомовних людей, які хочуть вивчити українську і не знають з чого почати. Окрім зрозумілої теорії, розподіленої на тематичні блоки, є вправи для закріплення матеріалу.Детальніше: https://www.yakaboo.ua/.../lukach-s-govorim-i-chitaem-po...
https://litgazeta.com.ua/news/de-i-koly-dyvytysia-radiodyktant-natsionalnoi-iednosti-2021-ta-iaki-pravyla-uchasti-u-nomu/


Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» у Смілянській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №10 Смілянської міської ради Черкаської області добіг кінця.

Головною метою Всеукраїнського місячника є сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.Нині краєзнавство – найпатріотичніша наука, переживає духовне піднесення, здійснюється пошук нових форм, розширюється коло завдань, уточнюється їх зміст. Краєзнавчі знання необхідні не тільки суспільству в цілому або групам людей, а й кожній людині, дитині, яка має знати, хто вона і звідки походить. Адже людина, яка пам’ятає про своє коріння, є більш свідомою, достойною, сильною й інтелігентною.


День визволення України від нацистських загарбників відзначається в нашій державі щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання нацистських окупантів під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Інтерактивна виставка - досьє "28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників". Запрошую переглянути інформаційний відеоряд, познайомитись з оглядом виставлених книг.
Учні 5-Б класу з класним керівником Ткаченко Ю.В.завітали до шкільної бібліотеки на зустріч " Художнє слово земляків', яку підготувала бібліотекар Чорноморець В.М. Звучали красиві твори, повчальні гуморески, говорили про авторів, уже знайомих і тих, з ким знайомство ще попереду...

Возможно, это изображение (ребенок, стоит и в помещении)
Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності відбувається з 24 по 30 жовтня 2021 р. за темою «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».Возможно, это изображение (2 человека)

Для сучасних дітей існує безліч різноманітних джерел, зокрема традиційні ЗМІ (радіо, телебачення, газети та журнали). Але крім цього інформаційні повідомлення містять також:• відеоролики;• соціальні мережі;• меми;• відеоігри;• реклама та багато іншого.Це все хтось створює, і це все має свою мету. Розуміння цієї мети і є основою медіаграмотності. Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.Гарна ідея — виробити правила і для вживання інформації. 1. Формуйте свою стрічку новин у соцмережах безпристрасно У сучасному суспільстві контент має змогу створювати кожен. Але якщо вам не подобається інформаційний продукт, ви маєте право адекватно зреагувати і відмовитися від нього. Не варто додавати друзів із жалості, демонструючи мережевий альтруїзм. Не додавайте людей тільки тому, що у них милі фотографії або це ваші старі знайомі. Тут потрібен тверезий розрахунок і свідомий вибір. 2. Видаліть недостовірні джерела. Якщо людина публікує дурниці, це достатній аргумент, щоб видалити її зі свого кола друзів. 3. Не відволікайтесь на те, що для вас не важливо Вам не обов’язково стежити за модними трендами, розуміти політику, бути в курсі всіх коливань валютного ринку і знати імена голлівудських акторів. Ви маєте право чогось не знати, не цікавитися чимось, не стежити за цим. 4. Слідкуйте за якістю. Інформаційне середовище складається з простих і складних вуглеводів. Прості вуглеводи засвоюються на льоту, дарують моментальну насолоду і шкодять здоров’ю. Після такої їжі апетит подвоюється — ви починаєте потребувати більшої дози доти, поки не відчуєте себе погано. Повільні вуглеводи, навпаки, складні для засвоєння. Але саме вони можуть дати відчуття наповненості, змісту і мають складати основу вашого інформаційного меню. Це, наприклад, якісна аналітика, пізнавальна інформація, освітні проєкти. 5. Живіть своїм життям. Багато медіа дублюють інформацію з інших медіа, які в свою чергу отримали інформацію з третіх джерел, а ви це все поглинаєте. Закрийте стрічку і живіть повноцінним життям. 6. Виділяйте час, щоб подумати. Відволікайтеся від нескінченного потоку інформації та її аналізу. Побудьте в тиші, подивіться, послухайте. Не бійтеся чогось не розуміти або проґавити час, не споживаючи нові дані. Профільтруйте свої думки, давши їм ковток інформаційного детоксу


25 жовтня 2021 року - Міжнародний день шкільних бібліотек.Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні, щорічно, в четвертий понеділок жовтня. Шкільна бібліотека завжди рада зустрічі з читачами та з нетерпінням чекає на Вас, для знайомства з нашими новинками - цікавими, веселими і корисними книжками...


Раціональне харчування є найважливішою складовою формування здоров’я дитини, сприяє його збереженню , опірності фізичним факторам навколишнього середовища, високій фізичній і розумовій працездатності. Древньогрецькому філософу Сократу належить вислів: «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити». Запрошую до бібліотеки познайомитись з корисними книгами, що допоможуть виховати в собі потребу в здоровому і смачному харчуванні.

Возможно, это изображение (еда)
Ці поради допоможуть заохотити дітей читати більше:

▪️ Навчайте дитину за своїм прикладом – читайте частіше▪️ Дайте дитині книги, які будуть їй цікаві▪️ Створіть куточок для читання▪️ Обов’язково обговорюйте прочитане▪️ Уникайте примусу▪️ Слухайте аудіокниги: в авто чи поїзді або ж під час прогулянки▪️ По черзі читайте один одному – це гарна практика спільного проведення часу


19 жовтня відзначається Всеукраїнський День Відповідальності Людини.

Кол-во просмотров: 0

Комментарии