• Вы находитесь здесь:

 • Главная
 • Безпека життєдіяльності

Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

гарячка;

кашель;

задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування:

уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

не торкайтеся обличчя немитими руками;

часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;

уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?

30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ).

Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.

Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску і звернутися до лікаря.

Чи потрібні карантинні заходи щодо пасажирів, які прибули з Китаю?

Ізоляція пасажирів не призводить до підвищення ефективності як виявлення нових випадків, так і стримування поширення епідемії.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ і ЄЦПКЗ розрізняють два можливі типи контакту:

високого ризику;

низького ризику.

Перебування в Китаї та навіть переліт із хворим належать до низького ступеня ризику. Наразі немає доказової бази, що карантин буде ефективним методом стримування чи попередження імпорту нового типу коронавірусу.

Водночас, усі дії Центру громадського здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України спрямовано на максимально швидку локалізацію коронавірусу, якщо він буде завезений на територію нашої країни.

ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ З ПІДОЗРОЮ НА COVID-19

ВООЗ рекомендує ізолювати пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19 та забезпечити їм стаціонарні умови. Це гарантує безпеку і якість медичних послуг і громадського здоров’я.

Однак існують альтернативні варіанти, коли:

у пацієнта немає можливості потрапити у стаціонар або це є небезпечним;

медичні заклади мають обмежені можливості й ресурси;

пацієнт відмовляється від госпіталізації.

Пацієнти з легкими симптомами та без первинних хронічних захворювань, як-от недуги легень або серця, ниркова недостатність чи ослаблений імунітет, можуть бути під домашнім наглядом.

Необхідно підтримувати комунікацію з медичними працівниками протягом усього періоду догляду за пацієнтом у домашніх умовах до його повного одужання.

Медперсонал повинен перевіряти стан здоров’я пацієнта по телефону або під час особистих регулярних візитів і за потреби робити діагностичні тести.

Пацієнт і члени його родини повинні дотримуватися особистої гігієни, заходів профілактики інфекції та інфекційного контролю. Усіх цих людей треба постійно підтримувати, здійснювати просвітницьку роботу та моніторинг стану їхнього здоров’я, оскільки всі члени сім’ї вважаються контактними особами.

Люди із симптомами повинні залишатися вдома, доки симптоми зникнуть, а одужання буде підтверджено клінічними та/чи лабораторними результатами (отримання двох негативних тестів ПЛР у реальному часі з інтервалом не менше 24 годин).

Пацієнта, що залишається вдома, необхідно розмістити в окремій кімнаті, яка добре провітрюється, та обмежити кількість осіб, які доглядають за ним. В ідеалі — доглядати має одна людина з хорошим здоров’ям. Не можна пускати до пацієнта відвідувачів. Також слід обмежити його пересування по квартирі.

Усі інші члени сім’ї повинні бути в іншій кімнаті, а якщо це неможливо, дотримуватися відстані не менше 1 м.

Також потрібно регулярно провітрювати приміщення загального користування: кухню, ванну кімнату тощо.

Під час перебування в одній кімнаті з пацієнтом особа, яка доглядає за ним, повинна носити медичну маску, що щільно прилягає до обличчя. Не слід торкатися зовнішньої частини маски руками. Заміняти маску слід раз на 2 години або якщо вона стала вологою чи забрудненою. Маску не можна використовувати повторно, а кожного разу після її зняття потрібно мити руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд.

Пацієнту і всім членам його родини також необхідно дотримуватися гігієни рук до та після приготування їжі, перед прийомом страв та після туалету.

Бажано використовувати одноразові паперові рушники для витирання рук. Якщо таких рушників немає, використовуйте рушники з тканини та замінюйте їх, коли вони стають вологими.

Постійно дотримуйтеся респіраторної гігієни: прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання згином ліктя чи одноразовими серветками, після чого слід мити руки.

Також варто уникати контакту з рідинами організму, зокрема пероральними або дихальними виділеннями та випорожненнями кишківника. Використовуйте одноразові рукавички. Мийте руки до та після їх використання.

Рукавички, серветки, маски та інші використані засоби захисту й гігієни необхідно помістити у захисний контейнер у кімнаті пацієнта, до моменту їх утилізації разом з іншими побутовими відходами.

Там, де це можливо, країнам рекомендують забезпечити утилізацію відходів на санітарні, а не неконтрольовані сміттєзвалища.

Уникайте контактування із предметами, якими користувався пацієнт. Не використовуйте спільні зубні щітки, сигарети, столові прибори, посуд, рушники, губки, постільну білизну тощо. Столові прибори та посуд після використання необхідно мити водою з милом або мийним засобом.

Щодня очищайте і дезінфікуйте поверхні, яких часто торкаються: дверні ручки, приліжкові тумбочки, каркаси ліжка та інші меблі для спальні. Використовуйте для цього звичайні побутові дезінфекційні засоби із 1% хлору.

Принаймні один раз на день дезінфікуйте 1%-м розчином хлору ванну і унітаз.

Предмети, якими користувався пацієнт (одяг, постільну білизну, рушники тощо) можна прати з порошком у машині за максимально можливої температури та ретельно висушувати.

Не струшуйте забруднені тканини та уникайте контакту шкіри та одягу із забрудненими матеріалами та предметами. Використовуйте одноразові рукавички та захисний одяг (наприклад, поліетиленовий фартух) під час очищення поверхонь, одягу чи білизни. Також слід мити руки до та після використання рукавичок.

COVID-19 І ГРИП: ЩО МІЖ НИМИ СПІЛЬНОГО І ВІДМІННОГО

Що спільного?

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.

Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку.

Що відмінного?

Грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірусна інфекція.

Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.

Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.

Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

Симптоми COVID-19 і грипу

Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.

Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом.

Щодо COVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Летальність COVID-19 і грипу

Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.

Істинні показники смертності від COVID-19 достеменно не відомі, адже на їх визначення потрібно більше часу. Наявні дані показують лише приблизне співвідношення щодо смертності (кількість звітованих смертей поділена на кількість звітованих випадків), що складає від 3% до 4%.

Для сезонного грипу летальність зазвичай нижча 0,1%.

Захист від COVID-19 і грипу

Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.

Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень.

Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук захищає не лише від нової коронавірусної інфекції COVID-19, а й від інших небезпечних захворювань.

Як захистити себе:

мийте руки 20–40 теплою водою з милом чи обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;

уникайте близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м);

не торкайтеся обличчя, зокрема очей, носа і рота;

термічно обробляйте продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця);

у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

https://www.youtube.com/watch?v=t6Cz0WfHgvY

https://www.youtube.com/watch?v=Q2ck9eBNlaw&feature=youtu.be

Як убезпечити себе від зараження коронавірусом. Інфографіка

Стенд "Безпека життєдіяльності" | Vivay

Як попередити захворюванню на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

110120161846395882604_2Грип та гострі респіраторні інфекції викликають найбільш масові захворювання. Грип та ГРЗ складають 95% всіх інфекційних захворювань у світі.

Аналіз перебігу епідемій грипу свідчить, що з кожним роком серед хворих на грип та гострі респіраторні інфекції збільшується питома вага дітей шкільного віку, і вони є найбільш активним джерелом інфекції. Питома вага захворівших дітей в нашому районі становить 57,2 від усіх захворівших. Питома вага захворівших школярів від усіх захворівших дітей становить 68,6.

Грип починається гостро. Людина проводить цей час у безпорадному стані, підвищується температура тіла, виникає сильний головний біль, лихоманка, слабкість у тілі, кашель, біль у горлі, нежить, може бути блювота та розлад шлунку.

При важкому стані виникають ураження серцево-судинної системи, пневмонію, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт. Призупинити цей процес, не дивлячись на всі зусилля лікарів та вчених, поки що не вдається. Тому потрібно готуватися до неминущої епідемії грипу заздалегідь, щоб вона не застала нас зненацька.

Кращим засобом протидії захворюванню є його профілактика. Одним з найбільш ефективних специфічних засобів профілактики грипу являється вакцинація. В Україні зареєстровані та дозволені до застосування наступні вакцини для профілактики грипу: Ваксі грип, Флюарикс, Інфлувак, Грипом. Вакцинопрофілактику слід проводити не менш ніж за 2 тижні до початку епідемії, щоб в організмі був час для формування імунітету.

Важливе значення має своєчасна ізоляція хворих від здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартування організму), вживання великої кількості вітамінів.

Для перед сезонної неспецифічної профілактики гострих респіраторних інфекцій у дорослих людей рекомендується застосовувати настоянку елеутерококу, ехінацеї, китайського лимоннику, женьшеню, оксолінову мазь. До неспецифічних засобів профілактики, що спрямовані на зміцнення загальних сил організму, відносяться оздоровчі заходи і фізична культура, загартування, перебування на свіжому повітрі , обмеження впливу шкідливих звичок, раціональне харчування з достатнім вмістом в їжі вітамінів, вживання традиційних часнику і цибулі, адже вони містять у собі фітонциди, особливі речовини, які перешкоджають розповсюдженню бактерій та вірусів.

Не останнє місце у профілактиці грипу посідає такий препарат, як інтерферон. Не варто також нехтувати такими препаратами як ремантадин, амізон – ці засоби перевірені часом.

Дуже корисні при застуді настоянки з рослин: чорної смородини, журавлини, шипшини, жимолості, малини. Ці ягоди краще засушити або заморозити у морозильній камері, а взимку вживати готуючи з них вітамінний чай.

Щоб захистити себе від вірусу грипу дотримуйтесь слідуючих правил:

 • прикривайте ніс і рот носовою хустинкою (салфеткою) при кашлі та чханні;

 • викидайте салфетку в смітник після того, як скористалися нею;

 • якомога частіше мийте руки з милом, також ефективні для очистки рук спиртові серветки, коли відсутня можливість помити руки;

 • уникайте частого контакту з хворими людьми;

 • уникайте торкання руками очей, носа чи рота, саме так поширюється вірус грипу.

При відсутності оксолінової мазі перед виходом із дому, слід змастити носові ходи соняшниковою олією, а при поверненні додому ретельно прочистити ніс та прополоскати рот кип’яченою водою.

Обмежити відвідування великого скупчення людей (концерти, кіно, дискотеки тощо). При відвідуванні ринків, магазинів та користуванні громадським транспортом вдягати маску (респіратор), яку слід міняти кожні 4 години.

Якомога частіше провітрювати та здійснювати вологе прибирання приміщення, в якому знаходитесь.

Уникайте рукостискань, поцілунків, обіймів.

Дотримуйтесь теплового режиму. Побільше вживайте продуктів багатих вітаміном С.

Пам’ятайте, що кращої профілактики, ніж вакцинація ще ніхто в світі не придумав.

Якщо ви виявили у себе симптоми грипу - не йдіть на роботу, а залиштесь вдома, за виключенням випадків необхідності лікарської допомоги, обмежте контакти із оточуючими для попередження зараження.

Якщо зараження уникнути не вдалося, виникли лихоманка, болі в м’язах, кістках, суглобах, сухий кашель, різь в очах, головний біль, необхідно негайно викликати лікаря, додержуватись постільного режиму. При наявності хворого вдома потрібно забезпечити максимальну його ізоляцію.

Хворі в колектив не допускаються, а тих, які захворіли протягом дня потрібно відправити додому на лікування. Особливо це стосується персоналу дитячих дошкільних закладів. Крім того, персонал дитячих садків під час спалаху грипу повинен носити марлеві пов’язки. У дитячих садках та школах проводиться дезинфекція посуду. Регулярне провітрювання приміщень, вологе прибирання з дезрозчином.

У період підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції забороняється проводити масові культурні, спортивні та інші заходи.

Основні правила поведінки під час літнього відпочинку на воді, біля водоймищ

Відпочиваючи влітку біля водоймищ, не забувайте про правила поведінки на воді.

Уміння триматися на воді – запорука безпеки. Купання у морі, рiчцi, ставку. Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть тi, хто порушує правила безпеки на воді. Уміння триматися на ній – запорука безпеки. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.

Пам’ятайте, що на рiчцi є течія. Дно річки може бути замуленим. Вода у ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, i це може спричинити зараження при купанні.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води. Щоб приємно провести біля води вільний час, слід дотримуватися таких правил:

 • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
 • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
 • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально обладнаних місцях;
 • не можна запливати за обмежувальні знаки;
 • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або велика течія;
 • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
 • не купайтеся у холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
 • не треба купатися довго, краще купатися декiлъка разів по 20-З0 хв.,
 • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
 • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
 • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги.

Щоб допомогти потопаючому, слід дотримуватись правил:

 • якщо поблизу вас є який-небудь плавучий предмет (найкраще рятувальне коло), киньте його так, щоб потопаючий міг за нього вхопитися, краще, якщо прив’яжете до нього мотузку, за яку потім можна підтягнути потопаючого до берега;
 • якщо нещастя трапилося на мiлинi, спробуйте пiдiйти до потерпілого вбрід, щоб подати рятувальний засіб, але тримайте його так, щоб він був мiж вами i потерпілим;
 • якщо ви спробуєте підпливти до потопаючого, краще, коли у вас в руках буде рятувальний засіб, щоб потопаючий хапався за нього, а не за вас, розмовляйте з потерпілим, заспокоюйте його;
 • опинившись на березі, викличте, за можливості, швидку допомогу (103).

У разі надання першої медичної допомоги потерпілому після витягнення з води необхідно:

 • очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей;
 • викликати блювання через подразнення язика;
 • покласти під шию валик з одягу;
 • якщо відсутнє дихання, зробити штучне дихання з рота в рот»;
 • якщо немає пульсу, зробити непрямий масаж серця;
 • розтирати тiло, щоб воно нагрілося.

Допомогу постраждалому слід надавати залежно від його стану i якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги. Поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити заходи щодо її рятування.

Результат пошуку зображень за запитом "правила безпеки влітку для дітей"

Результат пошуку зображень за запитом "правила безпеки влітку для дітей"

Результат пошуку зображень за запитом "правила безпеки влітку для дітей"

Результат пошуку зображень за запитом "правила безпеки влітку для дітей"

Результат пошуку зображень за запитом "правила безпеки влітку для дітей"

Результат пошуку зображень за запитом "правила безпеки влітку для дітей"

Шановні батьки!

Враховуючи епідситуацію з кору в Україні та наявність зареєстрованих випадків захворювання у Черкаській області, управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації та лікувально-профілактичними установами області активно проводиться робота по додаткових заходах з з посиленої імунізації проти кору.

Звертаємо вашу увагу, що інкубаційний період хвороби триває 7-17 днів, протягом якого характерні ознаки кору можуть не проявлятися. Найбільш дієвим способом профілактики захворювання на кір є вакцинація, яку можна зробити як дітям, так і дорослим. Поряд із тим слід приділяти належну увагу проведенню вітамінотерапії, дотриманню основ здорового харчування та зміцненню іммуної системиПідступний лід

З кожним днем, в зв’язку підвищенням температури навколишнього середовища, зменшується товщина льодового покрову водоймищ й виходити на нього стає вкрай небезпечно.Для того щоб уникнути небезпечних ситуацій на льоду, необхідно пам’ятати:
- безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
- виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разу не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.
- обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
- рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці. Небезпечно рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.
Пам’ятайте, що зараз небезпечно виходити на тонку кригу, так як температура зараз коливається від мінусової до плюсової і крига не міцна. Будьте обережні!Відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи виконавчого комітету Смілянської міської ради звертається до громадян з наполегливим проханням не виходити на тонку кригу, адже необдумана поведінка може загрожувати вашому життю. Розкажіть дітям, що крига на водоймах надто крихка і достатньо лише одного кроку аби опинитися у воді.
Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101»

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Саме тому Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:

- не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;

- не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

-носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;

- не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;

- у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

- не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

- перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

- слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Безпека дітей в Internet. Поради батькам

1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.

2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.

3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.

4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.

5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.

6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.

8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.

9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.

10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.

11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.

12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.

13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

Кол-во просмотров: 0

Комментарии